Európsky byrokrat a jeho vlastný svet

Autor: Pavol Mezey | 30.8.2013 o 12:05 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  109x

Je objektívna európska komisárka pre výchovu a kultúru Andrula Vassiliuová s platom takmer 20 000€/mes. pri posudzovaní toho či si obyvatelia Košíc smú postaviť svoj “múr proti neprispôsobivým”, alebo nesmú?

Nová zaujimavosť od nášho Bruselského špióna: Európska komisia sa po dlhšej dobe zobudila a vyzvala mesto Košice, aby strhlo múr, ktorý oddeľuje miestnych problémových občanov od zvyšku obyvateľstva. Podľa cyperskej komisárky pre výchovu a kultúru Andruly Vassiliuovej je tento múr v rozpore s Európskymi hodnotami a treba ho neodkladne strhnúť. Toto vyjadrenie je ďalším čriepkom mozaiky, ktorá dokazuje odtrhnutosť bruselských úradníkov a celého aparátu od reality bežného európskeho občana. Obyvatelia sídliska si nepostavili múr len tak z dlhej chvíle, ale mali na to svoje dobré dôvody. Problémom je však to, že ľudia, ktorí postavenie tohto múru kritizujú, žijú doslova v inom svete. Pani komisárske sa ani nemusíme venovať. Tá ani netuší, že niekde na východnej periférii EÚ ležia nejaké Košice. Len tak pre zaujímavosť, okrem iných výhod (napríklad dvaja osobní šoféri), jej plat dosahuje skoro 20 000 EUR za mesiac. To však nie je dôležité. Dôležitejší sú anonymní byrokrati, členovia jej kabinetu, ktorí jej tieto slová vložili do úst. Jednotlivé platové zaradenie členov jej kabinetu nie je verejne známe. Ale na to, aby ste mohli takúto prácu robiť, musíte dosiahnuť istú úroveň, ktorá znamená, že Váš čistý príjem sa pohybuje okolo 6000 EUR za mesiac. Európski úradníci si tak žijú vo svojej vlastnej bubline, nevediac ani, čo sa deje v samotnom meste Brusel. Títo ľudia majú okrem svojich rozprávkových platov svoje vlastné školy, bývajú v bezpečných satelitných mestečkách, kde sú nehnuteľnosti dostatočne drahé na to, aby si ich nemohli dovoliť arabskí prisťahovalci, okolie inštitúcií je posiate reštauráciami a barmi, kam domáci ani nevkročia a podobne. Len tak pre zaujímavosť. Ich najväčším problémom je to, že ich druhá nehnuteľnosť, ktorú majú niekde na juhu Francúzska, je od mora vzdialená až 300 metrov. No a takýto ľudia idú prikazovať Košičanom, ako majú žiť svoje životy a chrániť svoje majetky voči nenechavcom. Momentálne možno toto vyhlásenie považovať za povinnú jazdu Komisie. Jediný spôsob, ako teraz môžu dosiahnuť svoje, je apelovať a odvolávať sa na nejaké umelé a neexistujúce hodnoty EÚ. To sa však môže zmeniť. Ak sa naplnia vrúcne sny eurobyrokratov a bruselské inštitúcie získajú svoju vlastnú oceľovú päsť, tak pani komisárka iba kývne prstom a európske ozbrojené zbory, za bezmocného prizerania slovenskej polície, ten múr rozoberú rýchlejšie, ako tí, proti ktorým má chrániť. Článok aj s odkazmi nájdete na www.stranahlas.sk
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?